Chcem nový trávnik – rozhodnutie.

Zobudili ste sa a pri pohľade na Váš vysnívaný trávnik ste si povedali, že Vaša niekoľkoročná snaha vyšla nazmar. V trávniku je burina, dominuje sedmokráska, ďatelina a púpava. Povrch je hrboľatý, tráva rastie v trsoch, sem-tam nejaký starý krtinec.

Chcem nový trávnik – odhodlanie.

Najbližšiu sobotu si vyhrniete rukávy, možno zavoláte rodinu. Rozdáte lopaty a rýle, ten najmenej  obľúbený člen dostane krompáč. Po dvoch hodinách driny je z trávnika vojnové pole. K slovu sa dostanú hrable a fúrik. Po ďalšej hodine rodina rezignuje. Vzťahy sú naštrbené.

Chcem nový trávnik – chémia.

Po dvoch týždňoch ste naspäť na bojisku. V hobby markete Vám poradili bombu – chémiu. Totálny herbicíd, ktorý ukončí trápenie všetkej buriny. Chémiu na zrovnanie terénu Vám neporadili. Škoda. (Neexistuje)

Chcem nový trávnik – hľadám odbornú pomoc.

Záhrada sa premenila na žltú púšť, skapalo všetko čo bolo v dosahu zle nariadeného postreku. Vietor niečo zaniesol aj k susedom, tuje menia farby a susedská káva zhorkla. Niekto poradil Záhradníka Maxa. Chlapík došiel, z dodávky vytiahol pôdnu frézu BCS 740 so zakladačom trávnika Condor a za hodinu bola pôda pripravená na výsev.

Chcem nový trávnik – vysiať alebo položiť trávny koberec.

Záhradník je preč. Zostalo parádne zrovnané pole – papier nepopísaný. Je čas sa rozhodnúť či máte pevnú ruku na výsev (sused už tie tuje vykopal, ponúknete mu osivo), alebo ešte do konca týždňa budete polievať nový trávny koberec.